Nav iespējams iedomāties vasaru bez brauciena uz dabu. Vilcienus uz dabu bieži pavada peldvieta ūdenstilpēs vai makšķerēšana.
Turklāt ne visi domā par esošajiem noteikumiem, par automašīnas stāvvietu blakus ūdenstilpēm. Jo daudzi neapzināti biedri piebrauc pie pašas ūdens un pat iebrauc ūdenstilpē.
Kur ir atļauts novietot automašīnu?
Ir nedaudz variantu auto novietošanai pie ūdenstilpes. Šādi varianti attiecas uz ceļiem ūdenstilpju tuvumā, speciālos laukumos, ar cietu pārklājumu vai ja ūdenstilpes krasts neattiecas uz ūdens aizsardzības zonu.
Visticamāk, visiem ir skaidrs, ka, ja blakus ūdenim ir asfaltēts ceļš, tad mašīnu var novietot pa tās malu. Protams, ja to neatļauj PDD noteikumi un netraucē braukšanu, neizraisīs avārijas situāciju.
Arī novietot blakus ūdenskrātuvei var, ja tā tuvumā ir īpaša asfaltēta stāvvieta. Tikmēr ūdens aizsardzības zona prasa vērīgu izskatīšanu. Aizsargājamās zonas robežas var noteikt, zinot, ka:
pie upes vai strauta, kas nav lielāks par 10 km, aizsargājamā zona būs 50 m;
pie upes ir no 10 līdz 50 km gara, šī zona būs 100 m;
upei vairāk nekā 50 km ir ūdens aizsardzības zona 200 m;
ūdenskrātuvēm un ezeriem ir aizsargjosla 50 km;
jūras, 500 km;
kanāla ūdens aizsardzības daļa ir vienāda ar tā nodalījuma platumu.
Tāpat ir svarīgi zināt, ka jūrai ir oranža zona no lielāka paisuma punkta. Pārējām ūdenstilpēm no krasta līnijas.
Lai pasargātu sevi no sodiem, var jau iepriekš sagatavoties braucienam uz atpūtu un apskatīt ūdenskrātuves speciāli kadastra kartē. Tā ir tīmeklī, to var skatīt jebkurš interesents.
Avots: mashintop