Orhideja ir izplatīts sparģeļu augs lielākajā daļā kontinentu. Tās sugu daudzveidība ir koncentrēta tropu platuma grādos. Orhidejas ir visērtākās puķes dzīvei vides apstākļos ar augstu nokrišņu līmeni un minimālu sausuma sezonā.
Laistīšana
Pārmērīga laistīšana orhidejai nedos pilnīgi nekādu labumu: dabiskajā vidē augu mitruma pārpilnība nozīmē, ka sezona ir sākusies lietus sezona – šajā laikā ziedam attīstās nevis kāts, bet sakņu sistēma un lapas. Pārmērīgs mitrums noved pie tā, ka orhidejas saknes sāk pūt.
Ja atrodat sapuvušas saknes, jums nav jākrīt izmisumā. Lai saglabātu ziedu dzīvu, ir vērts nogriezt sakņu sistēmas mirušo daļu, tad apkaisa šo vietu ar sasmalcinātu aktīvo ogli. Pēc tam augu nepieciešams pārstādīt jaunā, tīrā augsnē.
Temperatūra
Tā kā orhidejām visērtāk ir tropos, ir prātīgi mēģināt mājās izveidot tādus pašus apstākļus augam kā savvaļā. Vasarā ērta un laba temperatūra orhidejām tiek uzskatīta no 15 ° C līdz 30 ° C, ziemā – no 20 ° C līdz 23 ° C.
Lapas
Veselīgām orhidejām lapām ir bagātīga zaļā krāsā. Lapas ir biezas, pārklātas ar spīdīgu virsmu, un nav izžūšanas vai grumbu pazīmju. Ja starp auga lapām ir redzama maza lapa, tas nozīmē, ka zieds gatavojas atbrīvot kātiņu. Parasti orhideja rada pumpurus līdz 2-3 reizēm gadā.
Lasi vēl: Šī iemesla dēļ nav ieteicams glabāt tukšas stikla burkas
Vecums
Orhideja nezied, kā likums, līdz 1,5 gadiem. Augs sāk dzīt pumpurus laika posmā no 1,5 līdz 3 gadiem no dzīves sākuma. Ziedēšanas ātrums ir atkarīgs no mājas apstākļiem. Lai zieds ziedētu, tam jāiegūst vismaz 5-8 lapas. Tā notiek, ka orhideja agrā bērnībā ražo kātiņu, velti dodot īpašniekam cerību, ka tā drīz uzziedēs. Tas ir saistīts ar faktu, ka bieži vien jauns augs nevar izturēt sarežģīto ziedkopu veidošanās procesu.